Często zadawane pytania dotyczące naszych maszyn zeroemisyjnych

Wynajem to szczególnie dobry sposób na sprawdzenie w użyciu akumulatorowych maszyn i urządzeń budowlanych. Tutaj można przetestować maszyny elektryczne na własnym placu budowy. W tym celu należy skontaktować się ze swoim partnerem dystrybucyjnym, najbliższy punkt sprzedaży można znaleźć pod adresem: https://locations.wackerneuson.com/lf/

Nie, produkty zero emission obsługuje się tak samo łatwo i intuicyjnie jak konwencjonalne maszyny. Maszyny budowlane uruchamiają się dosłownie po naciśnięciu przycisku. 

Tak, nasze maszyny i urządzenia budowlane zero emission mają porównywalną wydajność do naszych konwencjonalnych modeli. 

To zależy od urządzenia budowlanego lub maszyny budowlanej. Czas pracy różni się również w zależności od eksploatacji i warunków pracy. W przypadku ponad 90% wszystkich zastosowań przez klientów jedno ładowanie akumulatora wystarcza na cały dzień pracy. Pośrednie ładowania mogą jeszcze bardziej wydłużyć czas pracy.

To zależy od urządzenia budowlanego lub maszyny budowlanej, a także od ładowarki, wybranej opcji akumulatora i mocy złącza ładowania. W praktyce nasze maszyny akumulatorowe są ładowane przez noc, ponieważ czas pracy akumulatora wystarcza na cały dzień. Dzięki 1-godzinnemu ładowaniu pośredniemu w ciągu dnia czas eksploatacji można wydłużyć nawet o 25%. Aby nasze maszyny budowlane mogły być zawsze i wszędzie ładowane i tym samym mogły osiągnąć pełną moc, są one wyposażone w popularne przyłącza prądu takie jak Schuko/CEE i wtyczki typu 2. Dodatkowo z akumulatorem Battery One i urządzeniami Charging Box oferujemy pierwsze rozwiązania infrastrukturalne do placów budowy z wykorzystaniem maszyn z napędem elektrycznym.

Elektryczne układy napędowe są droższe niż konwencjonalne napędy, głównie ze względu na koszt akumulatora i komponentów elektrycznych. Akumulatorowe maszyny i urządzenia budowlane są jednak znacznie korzystniejsze pod względem kosztów w całym okresie eksploatacji niż ich konwencjonalnie zasilane odpowiedniki, ponieważ koszty operacyjne są niższe średnio o połowę, a koszty konserwacji o jedną trzecią.

Oszczędności różnią się w zależności od maszyny zero emission i kosztów energii. Średnio koszty eksploatacyjne spadają o połowę, a koszty konserwacji o jedną trzecią. To stawia wyższe koszty zakupu maszyn w odpowiedniej perspektywie.

Akumulatorowe maszyny budowlane są przyszłością, a ich wartość jest niezwykle stabilna, więc można oczekiwać wyższej ceny sprzedaży używanej maszyny niż w przypadku konwencjonalnie zasilanych maszyn. Wartość rezydualna maszyn wynika również z użytych surowców, które można poddać recyklingowi.

Od ponad 10 lat oferujemy maszyny z naszego portfolio zero emission i dlatego mogliśmy na miejscu wspierać wiele działań naszych klientów. Niektóre raporty dotyczące danego zastosowania można znaleźć tutaj: https://magazine.wackerneuson.com/en/zero-emission/

W wielu sytuacjach na placu budowy idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie elektrycznych maszyn i urządzeń budowlanych. Na przykład gdy emisja spalin i hałasu musi być utrzymywana na jak najniższym poziomie – w obszarach śródmiejskich, w środowiskach wrażliwych, takich jak okolice przedszkoli lub szpitali, w pomieszczeniach lub podczas pracy nocą.
Najlepiej jest omówić z partnerem dystrybucyjnym, czy maszyny i urządzenia budowlane z portfolio zero emission nadają się do danego zastosowania.

Nasze maszyny budowlane z napędem elektrycznym są nawet o 20 decybeli cichsze niż ich konwencjonalne odpowiedniki. Już 10 decybeli mniej oznacza zmniejszenie o połowę odczuwanej głośności. Ma to jeszcze jedna dodatkową wymierną zaletę: ekonomiczną, ponieważ umożliwia to pracę tam, gdzie cisza jest wymagana.

Prosimy zwrócić się do Państwa partnera dystrybucyjnego Wacker Neuson.

Ładowanie pośrednie podczas przestojów jest zawsze opłacalne w przypadku akumulatorów litowo-jonowych. Nawet w krótkim czasie ładowana jest znaczna ilość energii.

Oprócz maszyn zero emission firma Wacker Neuson oferuje również rozwiązania infrastrukturalne dla placów budowy z wykorzystaniem maszyn z napędem elektrycznym. Oprócz urządzeń ładujących, szybkich ładowarek i systemów transportu akumulatorów obejmuje to również urządzenie Charging Box CB250, którego można używać do autonomicznego ładowania maszyn akumulatorowych na placu budowy podobnie jak powerbanku.

Akumulatorowe maszyny i urządzenia budowlane Wacker Neuson mogą być używane w temperaturach od -10 do +50 stopni. Ładowanie w niskich temperaturach również nie stanowi problemu, akumulatory urządzeń budowlanych (Battery One BOB) można ładować w temperaturze do -20 stopni. Wszystkie maszyny budowlane z akumulatorami litowo-jonowymi mają wbudowane ogrzewanie akumulatora, dzięki czemu ładowanie jest możliwe w temperaturze do -15 stopni.  Jeśli maszyny akumulatorowe są używane lub przechowywane w szczególnie zimnym otoczeniu, zaleca się specjalne postępowanie w celu wydłużenia żywotności akumulatora – np. unikanie głębokiego rozładowania poprzez przechowywanie rozładowanych akumulatorów przez długi czas w niskich temperaturach.

Akumulator we wszystkich urządzeniach budowlanych można wymienić w kilku prostych krokach. Rozładowany akumulator można wymienić na w pełni naładowany w ciągu kilku sekund lub wyjąć z ubijaka i umieścić na zagęszczarce, w zależności od tego, które urządzenie jest w danym momencie potrzebne. Dzięki koncepcji Battery One akumulator BOB jest wielofunkcyjny i można go stosować we wszystkich urządzeniach budowlanych Wacker Neuson, a w niektórych przypadkach nawet różnych producentów. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.battery-one.org/. Akumulatory litowo-jonowe są na stałe zainstalowane w maszynach budowlanych i nie są przeznaczone do wymiany podczas eksploatacji. Można je jednak oczywiście naprawić lub wymienić w warsztacie.

Akumulatorowe maszyny budowlane Wacker Neuson można ładować z gniazdka domowego (Schuko), gniazdka przemysłowego (CEE) lub stacji Wallbox (wtyczka typu 2). Na większości placów budowy znajdują się również przyłącze zasilania. Jeśli nie jest ono dostępne, Wacker Neuson oferuje nie tylko bezemisyjne maszyny, lecz również rozwiązania infrastrukturalne dla placów budowy z wykorzystaniem maszyn z napędem elektrycznym. Dzięki urządzeniu Charging Box CB250 akumulatorowe maszyny mogą być niezależnie ładowane na placu budowy, jeśli zasilanie elektryczne jest niedostępne. Podobnie jak w przypadku powerbanku.

Rozwiązania zero emission Wacker Neuson pozwalają zredukować emisje CO2 nawet o 90%, łącznie z produkcją akumulatorów i wytwarzaniem energii. Maszyny zero emission podczas pracy nie emitują żadnych spalin, a tym samym CO2. Dlatego też środowisko i wszyscy pracujący na placu budowy są odciążeni

W maszynach zero emission Wacker Neuson stosowane są głównie akumulatory litowo-jonowe. Wozidło kołowe DW15e i wcześniejsze generacje ładowarki kołowej WL20e są zasilane akumulatorem kwasowo-ołowiowym (AGM). 

Wacker Neuson oferuje skrzynki Systainer® Tanos wyłącznie w specjalnej konstrukcji do transportu i ładowania akumulatorów Wacker Neuson serii BOB. W tej solidnej skrzynce systemowej akcesoria do urządzeń akumulatorowych są chronione przed uszkodzeniem i zabrudzeniem i mogą być bezpiecznie transportowane i przechowywane przez krótki czas. Do dłuższego przechowywania wymagana jest bezpieczna szafka.

Wszystkie akumulatorowe maszyny zero emission podlegają różnym klasom ochrony podczas eksploatacji i transportu, co obejmuje na przykład zabezpieczenie ładunku podczas transportu i obowiązek posiadania gaśnicy. Należy skonsultować się ze swoim partnerem dystrybucyjnym, ponieważ przepisy różnią się w zależności od kraju.

Starzenie się ma mniejsze znaczenie w technologii akumulatorów; decydująca jest liczba pełnych cykli ładowania.

W przypadku ogniw litowo-jonowych stosowanych przez Wacker Neuson gwarantujemy 2000 cykli przy wartości State of Health (pojemność resztkowa) 80%.
Odpowiada to ok. 10 000 godzin pracy. Nasza porada: Średni stan naładowania podczas przestoju i przechowywania zwiększa żywotność akumulatora.