Main Navigation
Main Content

Nasze historie sukcesu

Firma Wacker Neuson działa na całym świecie, w różnych regionach, krajach, kulturach, a także w różnych branżach. Zastosowania oraz wymagania, którym musi sprostać firma Wacker Neuson, są równie różnorodne jak jej klienci. Nasze historie sukcesu pokazują, w jaki sposób klienci radzą sobie z codziennymi wyzwaniami i jak firma Wacker Neuson wspiera ich działania zgodnie z mottem „All it takes!”.

Poznaj z perspektywy klientów nasze historie sukcesu na całym świecie — „Wacker Neuson — all it takes!”.


Szwedzka firma wynajmująca maszyny stawia na zerową emisję spalin firmy Wacker Neuson

Już od wielu lat szwedzka firma wynajmująca maszyny Lambertsson oferuje swoim klientom niezawodne produkty marki Wacker Neuson. W ciągu ostatnich lat wzrasta przy tym stale zapotrzebowanie na bezemisyjne robocze maszyny i urządzenia budowlane. Dzięki swojej wszechstronnej ofercie maszyn i urządzeń o zerowej emisji spalin firma Wacker Neuson spełnia już teraz niniejsze życzenia klientów.


Niemcy: Projekt ogrodu z widokiem na Alpy

HOFFMANN-Gärten® to młoda firma z branży budownictwa ogrodowego i krajobrazowego z siedzibą w Walchensee. Została założona w 2001 roku przez Rolanda Hoffmanna i obecnie zatrudnia osiem osób. Firma specjalizuje się w ogrodach dla wymagających klientów w południowej Bawarii. Roland Hoffmann polega na maszynach marki Wacker Neuson pozwalających urzeczywistniać nowe projekty ogrodów. Dzięki firmie Wacker Neuson Roland Hoffman nawiązał kontakt z dystrybutorem PUS Baumaschinen z siedzibą w Farchant.

„Firma PUS przekonała mnie nie tylko maszynami, ale też najwyższą jakością obsługi ze strony Wacker Neuson”.

Kliknij poniżej, aby przeczytać całą historię!

 • Historia sukcesu z Niemiec

  Firma z branży budownictwa ogrodowego i krajobrazowego HOFFMANN-Gärten®


  Roland Hoffmann i jego zespół pracują w Murnau od około sześciu miesięcy. Po gruntownym remoncie domu właściciele chcą mieć nowy ogród. Zadanie to pozostawili w rękach Rolanda Hoffmana.

  W miejscu powstawania ogrodu tarasowego do transportu bylin i drzew używane są kompaktowa ładowarka teleskopowa TH412 oraz koparka kołowa EW65. Do kopania dołów do nasadzeń służy koparka gąsienicowa ET18.

  Gdy przyjeżdża samochód ciężarowy wypełniony po brzegi krzewami i drzewami, sprawy nabierają tempa. Rośliny można łatwo rozładować dzięki ładowarce teleskopowej TH412 o wysokości podnoszenia 4,5 m oraz maksymalnym obciążeniu użytkowym ponad jednej tony. „To pozwala nam zaoszczędzić dużo czasu i noszenia”, mówi Roland Hoffman. „A ładowarka teleskopowa nawet nie osiąga swojego limitu obciążenia”.

  Kolejną czynnością jest przygotowanie przez zespół dołów do nasadzeń za pomocą koparki ET18. Opcja VDS dla koparek kompaktowych marki Wacker Neuson kompensuje różnicę wysokości na nierównym terenie jednym naciśnięciem przycisku. To idealne rozwiązanie zwiększające wydajność i skuteczność pracy. „Tu, w górach, wiele placów budowy jest położonych na zboczu. Mamy koparkę z opcją VDS i jedną koparkę bez tej opcji. W przypadku wszystkich placów budowy na zboczach zawsze planujemy wykonywanie prac od początku przy użyciu modelu ET18 z opcją VDS”, dodaje Roland Hoffmann.

  Ogrodzenie w ogrodzie zostało zainstalowane kilka dni temu. Zasięg 6,5-tonowej koparki mobilnej EW65 umożliwia bezproblemowe transportowanie drzew do ogrodu. Dzięki narzędziu do uprawy i podnoszenia małe drzewa oraz krzewy można po prostu przenosić nad ogrodzeniem. Koparka mobilna EW65 Wacker Neuson okazała się być nie tylko niezwykle praktyczna. Po zakończeniu pracy w Murnau może popołudniu sama przejechać na kolejny plac budowy z prędkością około 30 km na godzinę.


  „Wacker Neuson ma wiele maszyn, których potrzebuję w mojej codziennej pracy w branży budownictwa ogrodowego i krajobrazowego. Od przecinarek po koparki. Przekonały nas niezawodność oraz łatwość eksploatacji tych maszyn, a także stosunek ich ceny do wydajności. Mogę również zawsze liczyć na szybkie wsparcie ze strony mojego lokalnego dystrybutora”, mówi Roland Hoffman.


Chiny: Uznanie dla niemieckiej techniki

Młody przedsiębiorca Wang Wei od sześciu lat pracuje w branży budowlanej. Swoją pierwszą koparkę kupił we wrześniu 2015 i był to najmniejszy model Zero Tail EZ17 oferowany przez firmę Wacker Neuson.

„Przydzielony nam dystrybutor Wacker Neuson zawsze dba o nasze potrzeby, możemy na nim polegać i zawsze znajduje właściwe rozwiązanie”.

Kliknij poniżej, aby przeczytać całą historię!

 • Historia sukcesu z Chin

  Klienci i sprzedawcy z prowincji Shandong w Chinach

  We wrześniu 2015 Wang Wei zakupił swoją pierwszą koparkę EZ17 marki Wacker Neuson i otworzył własną firmę budowlaną. Maszyna przepracowała już 1700 godzin, a Wang Wei jest z niej nadal bardzo zadowolony: „Wybrałem koparkę EZ17, ponieważ ma dużo mocy, jest szybka i może wydajnie pracować w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Mogę dzięki niej wykonać każde zadanie”. Po czym dodaje: „W porównaniu do innych producentów cena była trochę wyższa. Jednak inwestycja opłaca się ze względu na bardzo dobrą jakość oraz wydajność maszyny”.

  Wang Wei chwali również obsługę klienta. „Jestem bardzo zadowolony. Przydzielony mi przedstawiciel w punkcie sprzedaży robi wszystko, abym odniósł sukces”. Wyłączny dystrybutor koparek Wacker Neuson w prowincji Shandong to Shandong Nuosen Machinery Co. Ltd. „To, co przekonało mnie do marki Wacker Neuson, to ich zaawansowane konstrukcje oraz technologia. W połączeniu z wysoką jakością produktów zapewniają ogromną przewagę konkurencyjną”, mówi Li Chen, dyrektor zarządzający firmy. „Ponadto jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy operacyjnej. Szkolenia spełniają nasze wymogi, a w razie problemów, są one szybko rozwiązywane”.

  Sun Hongye, klient Wacker Neuson, od dziewięciu lat pracuje dla zarządu miasta Tianqiao jako kierownik zespołu ds. budowy dróg i autostrad. Jego zespół tworzy ponad 100 pracowników używających zagęszczarek płytowych, ubijaków i walców firmy Wacker Neuson do konserwacji miejskich dróg. Jego firma używa maszyn Wacker Neuson od czterech lat, co okazało się być szczególnie opłacalne przy tak dużym obciążeniu pracą. „Po porównaniu wielu produktów na rynku wybrałem Wacker Neuson. Przekonały mnie wysoka jakość i niezawodność”, wyjaśnia Sun Hongye. „Mamy obecnie bardzo wysoką wydajność i nie musimy przerywać prac z powodu usterek maszyn. Ponadto maszyny są bardzo łatwe w obsłudze i konserwacji, a także mają długi okres eksploatacji”.

  Klienci Wacker Neuson w Chinach otrzymują to, czego oczekują od niemieckiej marki: jakość i niezawodność produktów oraz doskonałość świadczonych usług. Obejmuje to w szczególności kompleksowe wsparcie ze strony marki Wacker Neuson i jej dystrybutorów. „Klient znajduje się zawsze w centrum uwagi. Tylko natychmiastowa reakcja pozwala klientom zamykać projekty w przewidywalnym czasie i z oczekiwaną jakością. I właśnie to jest zawsze naszym celem”, podsumowuje Gary Tian.


Niemcy: Maszyny o zerowej emisji zanieczyszczeń przy przebudowie basenu olimpijskiego

Rental of emission-free solutions gains importance in Denmark

In whole Europe, regulations and limits values regarding exhaust emissions are getting stricter. To be prepared for the future, more and more customers are asking for emission-free construction machines and equipment. Often customers rent electric products at first to convince themselves of their performance in use or to have emission-free alternatives available for special applications.

The construction company NCC in Denmark also wants to use more emission-free machines and equipment in the future. "zero emission products are the future," explains Kim Thomsen, area manager at NCC. "Everyone at the construction site benefits from emission-free machinery and their very quiet operation.” The company is working with GSV, a rental company that has been relying on zero emission solutions from Wacker Neuson for some time now. "We are happy to work with the zero emission products from Wacker Neuson", says Peter Fritzbøger, Sales and Marketing Director at GSV. "The zero emission machines are very reliable, easy to maintain and intuitive to use for our rental customers.”

With its zero emission series, Wacker Neuson already offers a comprehensive range of electric machines and equipment that can operate an entire construction site without emissions, including wheel loaders, tracked and wheeled dumpers, battery-driven rammers and plates as well as mini-excavators. They are used especially in surroundings where noise and exhaust emissions have to be kept to a minimum, for example near kindergartens or schools, in inner-city areas, in housing estates or for interior applications.

Grupa KARL, wieloletni klient Wacker Neuson, polega na produktach o zerowej emisji zanieczyszczeń podczas przebudowy basenu olimpijskiego w Monachium.

„Sama ładowarka kołowa WL20e o napędzie elektrycznym dała nam 50-procentową oszczędność czasu w porównaniu z pracą ręczną naszych pracowników”.

Kliknij poniżej, aby przeczytać całą historię!

 • Historia sukcesu z Niemiec

  Grupa KARL z Innernzell

  Historia grupy KARL rozpoczęła się w latach sześćdziesiątych XX w. od zakupu ładowarki gąsienicowej i koparki hydraulicznej. Obecnie firma ta, z siedzibą w Innerzell w Bawarii, jest jedną z czołowych firm budowlanych w Niemczech, aktywną również w innych branżach w całej Europie. Jej działalność wykracza poza cztery główne działy, tj. budownictwo, przemysł, energia i nieruchomości. Od wielu lat Grupa KARL jest jednym z klientów Wacker Neuson. Jednym z obszarów, który robi szczególne wrażenie na decydentach, jest seria urządzeń Wacker Neuson o zerowej emisji. „Tylko elektryczna ładowarka kołowa WL20e pozwoliła nam zaoszczędzić 50 procent czasu w porównaniu z pracą ręczną naszych pracowników” – mówi Tamra Zettl, kierownik projektu przebudowy basenu olimpijskiego w Monachium – jednego z najnowszych zleceń Grupy KARL. Podczas przebudowy pierwszego z dwóch obszarów inne części budynku pozostaną czynne, co stanowi nie lada wyzwanie dla wszystkich zaangażowanych stron. Dlatego potrzeba maszyn, które powodują mniej hałasu i nie wytwarzają zanieczyszczeń. Wacker Neuson to jedyny producent zapewniający alternatywę dla pracy ręcznej, która jest niezrównana pod względem opłacalności i bezpieczeństwa operatorów, ponieważ maszyny o zerowej emisji zanieczyszczeń i zmniejszające hałas mogą być stosowane w zamkniętych przestrzeniach z łatwością i bez problemów. „Szczególnym wyzwaniem tego projektu jest to, że musimy pracować przy zerowej emisji zanieczyszczeń, a jednocześnie mieścić się w harmonogramie i budżecie” – wyjaśnia Tamara Zettl. Dlatego maszyny o zerowej emisji Wacker Neuson są idealne do prac wykonywanych przez Grupę KARL. „Maszyny o napędzie elektrycznym naprawdę nas zaskoczyły, ponieważ mają takie same parametry wydajności, co ich konwencjonalne odpowiedniki. Poza tym ich obsługa jest łatwa i intuicyjna, więc można od razu rozpocząć pracę. Nasi pracownicy nie chcą się już z nimi rozstawać.”


Republika Południowej Afryki: Najlepszy i najbardziej opłacalny sprzęt na rynku

Firma Wacker Neuson South Africa dostarczyła ponad 55 maszyn kluczowemu klientowi, firmie Catmech, na którym niezawodność, uniwersalność i łatwość obsługi sprzętu wywarły ogromne wrażenie.

„Sprzęt Wacker Neuson jest bezkonkurencyjny, a zarazem ekonomiczny. Ta firma jest zaangażowanym dostawcą, zawsze dają z siebie wszystko”.

Kliknij poniżej, aby przeczytać całą historię!

 • Historia sukcesu z Republiki Południowej Afryki

  Firma wynajmująca wyposażenie produkcyjne Catmech z Republiki Południowej Afryki

  Catmech, czołowa firma wynajmująca wyposażenie produkcyjne z siedzibą w Gauteng, Republika Południowej Afryki, została początkowo utworzona w 1990 roku z myślą o naprawie maszyn klientów. „Zdecydowaliśmy się na wynajem, kiedy zauważyliśmy rynkowy potencjał w zakresie wynajmowania kompaktowego i lekkiego wyposażenia” – wyjaśnia Sean van Heerden, właściciel spółki Catmech Plant & Services.

  Typowymi maszynami wymaganymi przez klientów firmy Catmech są maszyny branży budowlanej – na co firma kładzie wyjątkowy nacisk – takie jak ładowarki kołowe, koparki, kruszarki do betonu czy zagęszczarki.

  Kiedy firma Wacker Neuson została po raz pierwszy przedstawiona Catmech kilka lat temu, Sean zdecydował się wypróbować asortyment produktów Wacker Neuson. „Na początku moi klienci wahali się, czy wypróbować nowy produkt, ale różnorodność i przyjazność maszyn Wacker Neuson kupiła ich!”

  Bieżąca flota maszyn marki Wacker Neuson firmy Catmech obejmuje ponad 55 urządzeń, takich jak ładowarki kołowe, koparki, ubijaki, zagęszczarki i walce. „Firma Wacker Neuson daje z siebie wszystko”

  Sean stwierdził, że szczególne wrażenie zrobiły na nim niepowtarzalne funkcje sprzętu Wacker Neuson, a zwłaszcza wyjątkowy system VDS (Vertical Digging System) dostępny w koparkach. VDS zwiększa uniwersalność koparki i może prowadzić do znacznych oszczędności w zakresie materiałów, jak i czasu klienta końcowego, umożliwiając stopniowe nachylenie maszyny do 15° w celu kompensacji wzniesień.

  Kończąc, Sean mówi, że poza tym, że wyposażenie marki Wacker Neuson charakteryzuje się brakiem awaryjności i prostotą konserwacji, firma zapewnia również doskonały serwis posprzedażowy i błyskawicznie odpowiada na potrzeby wszystkich klientów. „Sprzęt Wacker Neuson jest bezkonkurencyjny, a zarazem opłacalny. Ta firma jest zaangażowanym dostawcą, zawsze dają z siebie wszystko”.


Niemcy: Produkty i usługi robią wrażenie

Arthur Bogatzki GmbH & Co. KG to zajmująca się budową dróg i inżynierią lądową firma z siedzibą w Münster w Niemczech. Firma została założona w 1935 roku przez młodego architekta, Arthura Bogatzkiego. Obecnie zarządza nią trzecie pokolenie.

„Właściwie odkąd pamiętam część naszego parku maszynowego zawsze pochodziła od Wacker Neuson”.

Kliknij poniżej, aby przeczytać całą historię!

 • Historia sukcesu z Niemiec

  Firma budowlana Bogatzki w Münster, Niemcy

  Arthur Bogatzki GmbH & Co. KG to zajmująca się budową dróg i inżynierią lądową firma z siedzibą w Münster w Niemczech. Została założona przez Arthura Bogatzkiego w 1935 roku, jeszcze kiedy był on młodym projektantem dróg, a dzisiaj rozwija się wciąż pod bacznym nadzorem trzeciego pokolenia. Firma Bogatzki zawsze wykorzystywała produkty Wacker Neuson w swojej działalności i doceniała ich zalety: „Mój personel jest po prostu zadowolony z maszyn. Weźmy przykładowo zagęszczarki, które pracują na ziemi, na mokrej ziemi oraz równie dobrze poradzą sobie na powierzchni żwirowej” – wyjaśnia Arthur Bogatzki, dyrektor zarządzający. Co więcej jest on pod wrażeniem nie tylko wyłącznie produktów, ale również usług, w szczególności lokalnego wsparcia. „W przypadku jakichkolwiek problemów, serwis natychmiast pojawia się na placu budowy i zajmuje bieżącymi sprawami. Z tego powodu pracownicy są właściwie zawsze bardziej niż zadowoleni z pracy z tym wyposażeniem. Te maszyny zawsze jako pierwsze opuszczają plac”, dodaje Arthur Bogatzki. Firma działa w zakresie budowy dróg, ale również w branży inżynierii lądowej i budowy kanałów, gdzie ma długoletnie doświadczenie. Ponadto firma oferuje szeroki zakres usług począwszy od konsultacji i planowania po całkowitą realizację projektów budowlanych. Bogatzki zawsze skupia się na wysokiej jakości pracy. Można to osiągnąć dzięki idealnej interakcji ludzi i maszyn, dobremu zespołowi oraz połączeniu współczesnego wyposażenia i niepokonanych klasyków – które firma Wacker Neuson ma w swojej ofercie. Dlatego w firmie Bogatzki można znaleźć ponad 20 produktów tego producenta, m.in. zagęszczarki, ubijaki i koparki. Firma, zainspirowana rozwojem urządzeń, zaczęła niedawno korzystać z zagęszczarek Wacker Neuson z systemem kontroli zagęszczania Compatec. Compatec umożliwia operatorowi podgląd na intuicyjnym wyświetlaczu, kiedy zagęszczanie jest wystarczające. „Pracownicy rozumieją, jak działa; wiedzą, jak z niego korzystać. Maszyny są łatwe w obsłudze, co naturalnie jest dla nas bardzo istotne” – wyjaśnia Arthur Bogatzki. Firma Bogatzki jest otwarta na innowacje i przetestowała ostatnio na placu budowy nowy ubijak akumulatorowy AS50e marki Wacker Neuson. Arthur Bogatzki tak podsumowuje współpracę z Wacker Neuson: „Właściwie odkąd pamiętam część naszego parku maszynowego zawsze pochodziła z firmy Wacker Neuson. Do prac wymagających zagęszczania w wykopach zawsze stosowaliśmy ubijak Wacker. Zawsze tak było i do chwili obecnej nic się tutaj nie zmieniło”.


Indie: Niezawodność, jakość i niemiecka konstrukcja

Sobha to firma z Indii działająca aktywnie w branży budowlanej od ponad dziesięciu lat i zatrudniająca ponad 3 000 stałych pracowników. Wiele produktów firmy Wacker Neuson, szczególnie związanych z techniką betonu i zagęszczania, jest użytkowanych na budowie każdego dnia.

„Decydując się na Wacker Neuson, otrzymasz produkty najwyższej, niemieckiej jakości. A jakby tego było mało, także usługi cechuje niemiecka niezawodność”.

Kliknij poniżej, aby przeczytać całą historię!

 • Historia sukcesu z Indii

  Niezawodność, jakość i niemiecka konstrukcja
  „Decydując się na Wacker Neuson, otrzymasz produkty najwyższej, niemieckiej jakości. Nie tylko to, ale również i serwis przekonuje niemiecką niezawodnością” mówi Vijainanand Subramanian, starszy dyrektor zarządzający w Sobha Ltd. Sobha to firma z Indii działająca aktywnie w branży budowlanej od ponad dziesięciu lat, zatrudniająca ponad 3 000 stałych pracowników. Wiele produktów firmy Wacker Neuson, szczególnie związanych z techniką betonu i zagęszczania, jest użytkowanych na budowie każdego dnia. „Dzięki produktom marki Wacker Neuson przestoje stały się na naszych placach budowy słowem niemal nieznanym. A jeśli potrzebujemy nagle nowej maszyny lub mamy maszynę do naprawy, firma Wacker Neuson reaguje szybko” – kontynuuje Subramanian. Wacker Neuson oferuje natychmiastową dostępność części zamiennych, profesjonalny, przeszkolony zespół serwisowy, który przychodzi również bezpośrednio na place budowy, a jego pracownicy są stale uchwytni.We współpracy z dystrybutorami, Wacker Neuson oferuje rozległą sieć sprzedażową i serwisową w Indiach, reprezentując firmę w skali krajowej pośród swoich klientów. „Wraz ze sprzedażą naszego pierwszego produktu, mamy pewność dalszej współpracy biznesowej z klientami w przyszłości” – wyjaśnia Ulhas Rao, dyrektor generalny Wacker Neuson dystrybutora Powertools and Tackles w Bangalore. Jeden z jego klientów – firma Suvilar – od samego początku współpracuje z firmą Wacker Neuson, stosując na swoich budowach wiele produktów tej firmy. „Stanowią one wielką wartość dla firmy, dla operatora, a więc i dla naszych klientów” – mówi Shivakumar K R, wice-prezes w Suvilar.