Main Navigation

Main Content

Bardzo elastyczne i skuteczne maszyny oraz urządzenia budowlane do konstrukcji torów i kolei

W zakresie budowy torów dokładność i prędkość są bardzo ważne. Pracę na torach trzeba wykonać szybko i skutecznie. Tory, podkłady i tłuczeń kolejowy musi być nie tylko ułożony dokładnie, ale trzeba go także regularnie konserwować i wymieniać. Tory są wszak podstawą ruchu kolejowego i są nieustannie narażone na obciążenia.

Wacker Neuson wyróżnia się jako niezawodny i profesjonalny partner do konstrukcji torów: asortyment produktów firmy obejmuje młoty benzynowe specjalnie zaprojektowane do konstrukcji torów, systemy oświetleniowe z dopasowanymi generatorami do placów budowy funkcjonujących w nocy oraz zagęszczarki, małe koparki, ładowarki kołowe i wozidła gąsienicowe, które skutecznie pomagają we wszystkich pracach prowadzonych na torach dzięki sprawdzonej wytrzymałości i trwałości.

Poznaj możliwości zastosowań naszego sprzętu w branży!

Przejdź do sprawozdań strony »


Wacker Neuson 8003 railway

Koparki dwudrogowe do uniwersalnego zastosowania na układach torowych

Za pomocą inteligentnego rozwiązania dołączania urządzeń dodatkowych na sprawdzonej koparce kompaktowej 8003 można zamocować inteligentny mechanizm jazdy po torach, który jest kontrolowany bez utraty wydajności przez obwód hydrauliczny koparki.  Koparka dwudrogowa 8003 idealnie nadaje się do różnych zadań w sektorze kolejowym, na przykład do pracy na wzniesieniach i poboczach lub do konserwacji układów torowych. Napęd łańcuchowy gwarantuje optymalne funkcjonowanie w terenie w pobliżu torów i można go uniwersalnie stosować dzięki kompaktowym wymiarom i wysokiej stabilności.


Tutaj znajduje się nasze wideo o budowie torów

Specjaliści od budownictwa kolejowego

Młoty benzynowe marki Wacker Neuson idealnie nadają się do zastosowań w zakresie budownictwa kolejowego, szczególnie do konserwacji sieci kolejowej. Podczas ubijania tłucznia należy zastosować wyłącznie delikatną siłę, aby nie uszkodzić żwiru. Konieczne jest jednak zastosowanie określonej liczby uderzeń, aby osiągnąć idealne zagęszczenie tłucznia. Tutaj można zobaczyć, w jaki sposób można to osiągnąć za pomocą młota benzynowego marki Wacker Neuson.